قوانین و شرایط استفاده از نیک‌پرینت

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات نیک‌پرینت به دقت ملاحظه فرمایید:

کاربر گرامی ثبت سفارش در نیک‌پرینت یا هر گونه استفاده از خدمات، سرویس‌ها و طرح‌های تخفیفی، هدیه یا تشویقی نیک‌پرینت به منزلۀ پذیرش شرایط و قوانین کاربری نیک‌پرینت است.

قوانین و شرایط عمومی نیک‌پرینت

نیک‌پرینت ذیل قوانین و چارچوب‌های حقوقی جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده فعالیت می‌کند و بر همین اساس این چارچوب‌ها متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

همچنین هرگونه تغییر در قوانین و شرایط نیک‌پرینت در آینده در همین صفحه اعمال خواهد شد و استفادۀ شما از وبسایت، وبلاگ و خدمات و محصولات نیک‌پرینت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

نیک‌پرینت از پذیرش سفارش و چاپ هر گونه محصول، محتوا یا تصویر مغایر با اخلاق عمومی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی معذور است.

مجاز بودن سفارشات ارسالی

سفارشات ثبتی و ارسالی شما (به صورت ایمیل، وبسایت و یا حضوری) در نیک‌پرینت باید طبق قوانین محترم وزارت ارشاد باشند.

سفارشاتی که ممنوعیت چاپی دارند مانند انواع فال و تاروت و تاتو، تصاویر بانوان (چهره و اندام)، آموزش رقص، تصاویر ورق‌های بازی، تبلیغات نصب ماهواره، شرکت‌های هرمی و چهره معصومین و ائمه اطهار و .... توسط نیک‌پرینت چاپ نخواهند شد. و اگر این سفارشات به نحوی از فیلتر نظارت نیک‌پرینت رد شده و به چاپ برسند، این محصولات چاپی توسط نیک‌پرینت توقیف و امحا خواهند شد. و هزینه های چاپ و هزینه های جریمه های نقدی و کیفری به عهده کاربر خواهد بود.

در این میان موارد زیر هم برای چاپ نیاز به مجوز های مربوطه می باشند.

  • آرم شرکت های دولتی
  • انواع برچسب‌های تمام لاتین
  • برچسب مواد دارویی و شیمیایی
  • برچسب راهنمایی رانندگی
  • برچسب مواد غذایی
  • برچسب مواد آرایشی بهداشتی
  • تجهیزات پزشکی
  • انواع کارت ضمانت

برای اطلاع از لیست کامل این موارد می توانید PDF کامل قوانین و مقررات چاپی را از اینجا دانلود کرده و مطالعه بفرمایید.

تعریف مشتری یا کاربر

در این سند و هر جای دیگر از وبسایت، وبلاگ و سایر متون و محتواهای نیک‌پرینت ، مشتری یا کاربر به هر فردی اطلاق می‌شود که به نحوی از خدمات، محصولات و محتواهای عرضه شده توسط نیک‌پرینت استفاده ‌کند.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما در استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات ‏نیک‌پرینت از ارتباطات به صورت الکترونیکی ‏استفاده می‏‌کنید، سفارش خود را اینترنتی ثبت می‏‌کنید و یا به نیک‌پرینت ایمیل می‏‌زنید، شما موافقت می‌‏کنید که نیک‌پرینت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، وبسایت و یا تماس تلفنی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، نیک‌پرینت‏ امکان دارد برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه ‏ نیک‌پرینت ‏ را در پروفایل خود لغو کنند.

رعایت حریم شخصی

نیک‌پرینت به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند نیک پرنیت متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از وب سایت را، توسعه دهد.

رعایت حق نشر یا کپی رایت

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات ‏ نیک‌پرینت ‏، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط نیک‌پرینت ‏جزئی از اموال نیک‌پرینت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار ‏نیک‌پرینت ‏است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ‏ نیک‌پرینت ‏ محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط نیک‌پرینت و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار نیک‌پرینت ‏ است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت نیک‌پرینت و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای نیک‌پرینت ‏محفوظ است. تمامی مسئولیت فعالیت‌‏های غیر مجازی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. ‏

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پایان پنج شنبه ظهر هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند.

همچنین با توجه به ثبت سیستمی آنلاین سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات سفارشات آنلاین وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند.

نیک‌پرینت مجاز است بر اساس امکان تولید بدون اطلاع قبلی، ارائه خدمات خود را متوقف کند. محصول جدیدی را اضافه و یا بعضی از محصولات را حذف نماید. با این وجود کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری و یا حذف محصول، چاپ و ارسال می‌‏شوند.

در صورتی که به صورت ناگهانی امکان تولید هر یک از محصولات چاپی در‏ نیک‌پرینت به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای ‏نیک‌پرینت محفوظ است و مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند و یا مبلغ پرداختی خود را دریافت کند.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، ‏ نیک‌پرینت ‏هیچ گونه مسئولیتی ندارد.